Krasňany sa prebúdzajú opäť do jari !

U Vás Račené to je ako? Stále povestná "jarná únava" ? Poradím Vám ako nato...


Svedomie mi nedovolí, nepochváliť (ho) a podeliť sa s Vami usadlíci z našich krásnych Krasňan o moju čerstvú skúsenosť. Uplynulú nedeľu som stretol dávneho kolegu z Meopty, ako "so zápalom zušľachťuje územie plienkovej kolónie" blízko nášho "bývalého štátneho podniku" Meopta (nech je podniku zem ľahká - škoda ho!!!).Dušan ("cyklista" ako sme ho za éry Meopty v šatni spolu s inými majstrami častovali) - klobúk dole Dušan za tvoj prístup, ktorý som v nedeľu videl. Dnes je to vzácne a nevidí sa to často! Ja som skôr myslel, že tvoje občianske "počiny" sú iba v "mediálnej rovine", ale zjavne som sa mýlil a preto mi prepáč ! Bodaj by Krasňany mali viac občanov ako si ty. Nielen poukazovať na svojvôľu a korupciu, ktorá sa nám tu deje, ale aj vedieť takpovediac "napľuť si do dlaní" a neuspokojiť sa so "status quo" - proste ísť príkladom. Smutné je, že tam ale nevidím mladšiu a juniorskú generáciu.


Susedia (rodičia) z Krasňan - čo takto "vyjsť do ulíc, či na dvor" o najbližšie 1-2-3 víkendy, spontánne a neplánovane, podľa možností počasia. Iba tak, pohrabať, vyzbierať odpadky, zveľadiť naše okolie, dať si do poriadku svoje prostredie ?


Lebo organizovane "pod záštitou" či s prispením rôznych občianskych združení (OZ) a etablovaných organizácii v našom obecnom a mediálnom priestore Rače je to "také zištné". Nevadí Vám to ? Lebo mne áno! Našťastie sú ešte obyvatelia, ktorí nato, aby sa chytili metly nepotrebujú plagát. Čo takto urobiť to každý sám za seba (?), pre svoje deti, za svojich rodičov či starých rodičov, ktorí nám toto krásne sídlisko Krasňany vybudovali a zanechali ?


Tak šup-šup, obliecť si tie povestné "modráky" a zoberme metlu, lopatu, hrable, nožnice na kríky a dokážme si sami sebe, že nepotrebujeme mediálnu kampaň ani povzbudzovanie zo strany záujmových skupín ("OZ") či jednotlivcov zištne prepojených na samosprávne orgány.


Iniciatíva www.zanasezelenekrasnany.com spolieha na Váš prístup a to, že nám ide hlavne o:


"Poriadok sme si tu vedeli a vieme urobiť sami, veci verejné si spravujeme rovnako tak !"


VERÍM VÁM A ĎAKUJEM VÁM OBYVATELIA KRASŇAN.

František Polakovič


 

#Rača #Krasňany #ZanasezeleneKrasnany


45 views0 comments

Recent Posts

See All