V Račistorfe zavládne konečne ordnung!

Podarilo sa. To o čom sa v mnohých mestských častiach našej krásavice "am Donau" len snívalo, u nás sa stalo požehnanou skutočnosťou.A odteraz to konečne bude u nás vyzerať !

Naša vicestarostka Lenka sedí už v dozornej rade OLO! Pamätám si ako by to bolo dnes, mali sme u nás v triede na dozore profesorku Božidaru Vyklátilovú (a to boli iné "fukoty"). Ani jeden z mojich "konškolákov" nemukol. A papier od desiatej - ak išli mimo kôš, Božidara patrične nespratníka odmenila. V Rači nastane s neporiadkom koniec...Dúfam.


 


Pani vicestarostka, nezostáva mi nič iné len pogratulovať Vám k ďalšiemu úspechu a novej funkcii. A budte si istá, že Rača si Vás nedá (veď ste takmer rodáčka od Džamba) ! Čo týždeň, to spoločný račiansky úspech a nová funkcia. Dúfame, že toto "funkciobranie" ešte nekonči...Tešíme sa, teda že aspoň Vy (keď nám sa úspechu nedostáva).

A keď bude málo, tak ešte je v zálohe možno aj funkcia vedúcej zástupcu pomocného brigádnika v zácviku na polovičný úväzok. Ale to ešte nieje aktuálne, kým bude postavená a skolaudovaná naša "nová picháreň", tak musíte počkať. Potom ponúkneme a možno príjmete. Aj v šatni by sa možno niečo našlo...nesľubujem.


Tu je položkovitý zoznam Vašich aktívnych funkcií po 7.2.2019 pre MČ Rača, ná neh je jasno:

  • poslankyňa miestneho zastupiteľstva MČ Rača (od 12/2018)

  • poslankyňa mestského zastupiteľstva Bratislava za MČ Rača (od 12/2018)

  • vicestarostka MČ Rača (od 15.1.2019)

  • členka dozornej rady mestského podniku Bratislavy - OLO a.s. (od 7.2.2019)

  • zakladajúca členka starej jedálne

  • zakladajúca členka komunitnej záhrady

  • zakladajúca členka zariadenia Ráčik

  • zabudol som ešte niečo ? (veru nestíhame všetky vaše funkčné úspechy sledovať)


Svojho času bol podobným "funkcionárom" pán starosta MUDr. Zvonár, ktorý dokázal byť v jednom funkčnom období súčasne v 4 funkciách (sedel aj v parlamente) a pritom ešte vlastniť úspešné zdravotnícke zariadenie. Dodnes sa z jeho "úradovania" Rača spamätáva. Ale Vám to vôbec nemusím vysvetľovať, kedže si živo spomíname ako by to bolo dnes, keď ste spolu s televíziou a transparentmi bojovali za "záchranu Ráčika". Bola že to revolúcia a krik. Klobúkom dole. Podarilo sa, funkcionár Zvonár odišiel na smetisko dejín a nahradili ho iní, "sofistikovanejší funkcionári" (neviem si teraz takto rýchlo spomenúť na mená - občania pomôžte prosím, skleróza je nepríjemná).

 

Ostáva mi už iba zaželať Vám, pevné zdravie, veľa energie, občianskeho odhodlania, funkcionárskej nadstraníckosti pre pokojný spánok.Pozorne sledujem Vašu funkcionársku púť, akonáhle pribudnú nové úspechy, rád doplním do zoznamu.


Držte sa a nepokazte sa!

S pozdravom

František

*Pozn.: Autor má rad politickú satiru

 

#Rača #Krasňany #ZanašezelenéKrasňany #OLO #Vicestarostka76 views0 comments

Recent Posts

See All